Ahmet Yavuz

1976

20 Şubat 1976 yılında doğdu.

1988

Bilgisayar, yazılım alanında merakla yapılan denemelerde bulundu.

1991

Yazılım Eğitimi almaya başladı, Fortran, Cobol, Pascal, Basic yazılım dillerini öğrendi.

1995

1993 te Stajyer olarak başladığı çalışma hayatına tam zamanlı olarak devam etti. O zamanki şartlarda Yazılım alanında gereken ilgi ve iş olanakları bulunmadığından bilgisayar donanımları ve sistem kurulumları üzerine yoğunlaştı. Bu arada kendi yazılım firmasını kurma girişiminde bulundu, ama önündeki askerlik hizmeti ona engel oldu.

1998

18 aylık askerlik süreci.

1999

Kısa süreli bir web tasarım firmasında, tasarım ve kodlama işi yaptı ve sonrasında giyim alanında mağazalar zinciri bulunan bir marka firmada bilgi işlem bölümünün oluşturulması ile işe başladı. 

2002

Global bir Markanın Türkiye distribütörlüğü nün bilgi işlem bölümü başına geçti.

2003

Tekstil alanında emprime baskı yapan bir firmanın ihtiyacı doğrultusunda oluşan ve bir kaç yazılım firmasının çalışmaları sonucu çözüme ulaşılamayan online üretim takip yazılımı projesini aldı. Yedi aylık bir çalışma sonrasında istenilen sonucu veren yazılımı bitirdi çalışır olarak teslim etti.

2004

Proje sonrası hep hayal ettiği kendi yazılım firmasını kurmak için harekete geçti. Aynı zamanda yapılan yazılımın birde nakış firmalarında çalışacak modelini geliştirmeye başladı.

2005

Yazılım ve danışmanlık hizmeti verecek olan Efe Bilgisistem San. ve Tic. Ltd. Şti. Kasım 2005 tarihinde kuruldu.

Günümüz

Hala kurucusu ve ortağı olduğu yazılım firmasında CEO olarak, proje yazılım üretimi ve geliştirilmesi, İnternet siteleri tasarlama ve üretimi, bilgisayar ve teknoloji danışmanlığı alanında hizmet vermeye devam etmektedir.

Efbis technology