Ahmet Yavuz

20 Şubat 1976 yılında İstanbul’ da doğdu. 1988 – Bilgisayar, yazılım alanına merak sardı, Bilgisayar kullanım kitapçıklarında bulunan BASIC dilinde küçük yazılımların bazı değerlerini değiştirerek ne işe yaradığını öğrenmeye başladı. Ve böylece kodların ne işe yaradıklarını az çok çözdü. 1991 – Yazılım Eğitimi aldı, Fortran, Cobol, Pascal, Basic yazılım dillerini öğrendi. 1995 – Staj olarak 1993 de başladığı çalışma hayatına tam zamanlı olarak devam etti. O zamanki şartlarda Yazılım alanında gereken ilgi ve iş olanakları bulunmadığından bilgisayar donanımları ve sistem kurulumları üzerine yoğunlaştı. Bu arada kendi yazılım firmasını kurma girişiminde bulundu, ama önündeki askerlik hizmeti ona engel oldu. 1998 – Askerlik süreci. 1999 – Kısa süreli bir web tasarım firmasında, tasarım ve kodlama işi yaptı ve sonrasında dış giyim sektöründe Türkiye genelinde mağazaları bulunan bir firmada bilgi işlem bölümünün oluşturulması ile çalışma hayatına devam etti. 2002 – Global bir Markanın Türkiye distribütörlüğü nün bilgi işlem bölümü başına geçti. 2003 – Tekstil alanında emprime baskı yapan bir firmanın ihtiyacı doğrultusunda oluşan ve bir kaç yazılım firmasının çalışmaları sonucu, çözüme ulaşılamayan online üretim takip yazılımı projesini aldı. Yedi aylık bir çalışma sonrasında istenilen sonucu veren yazılımı çalışır olarak teslim etti.

2004 – Proje sonrası hep hayal ettiği kendi yazılım firmasını kurmak için harekete geçti. Aynı zamanda yapılan yazılımın birde nakış firmalarında çalışacak modelini geliştirmeye başladı. 2005 – Yazılım ve danışmanlık hizmeti verecek olan Efe Bilgisistem San. ve Tic. Ltd. Şti. Kasım 2005 tarihinde kuruldu.

Günümüz – Hala kurucusu ve ortağı olduğu yazılım firmasında, proje yazılım üretimi ve geliştirilmesi, İnternet siteleri tasarlama ve üretimi, bilgisayar ve teknoloji danışmanlığı alanında hizmet vermeye devam etmektedir.

Efbis technology